Jiří Hlávka, Vrbovec č. 100 (okr. Znojmo) +420 734 276 342 sekanyn@seznam.cz

Kdo a jak pro Vás vyrábí?

Image
Mé jméno je Jiří Hlávka. Pocházím a působím ve vinařské oblasti malebného města Znojma. Přírodou a dřevem jsem fascinován již od malička. Vždy bylo mým snem vytvořit monument, ve kterém bych mohl zanechat kus sebe a a otisknout svou lásku k řemeslu.

Uměleckému řezbářství se věnuji od roku 2006. Zaměřuji se především na výrobu interiérového a exteriérového nábytku, designerských dekorací a šperků. Většinu výrobků tvořím na míru dle přání zákazníka.

Každý mnou ručně vyrobený kus se stává jedinečným originálem. Zhotovení kvalitního produktu si vyžaduje píli, pečlivost a svůj čas. Doba celého procesu se pak individuálně odvíjí od náročnosti a typu zakázky.

Vizualizace a výběr dřeva

Zhotovení výrobku vždy předchází schůzka s klientem, kde se domluvíme na konkrétních detailech. Pro lepší představu pak daný námět ručně navrhnu. Dalším krokem je nalezení toho správného kusu dřeva. V případě extravagantních dekorací a nábytku je tento krok zásadní. Ke spojení nikdy nepoužívám kovové spoje či šrouby. Dřevo optimaluzuji pomocí kolíků a klínů. Proto je třeba najít dřevo dostatečně pevné na to, aby dokázalo  jejich náporu odolalat.
Image
Image

Realizace

Nejdelší část je pak samotná realizace, kdy za pomocí řezbářských nástrojů udělám hrubý motiv a následně jej detailně opracovávám. Podle potřeby doplním další komponenty, jako jsou např. minerální kameny, světla či další kusy dřevin.

Image
Image

Povrchová úprava

Finální část pak představuje povrchová úprava, kdy výrobek ošetřím jedním z nátěrů pro povrchovou úpravu. Tím může být např. olej, vosk či lak, škála výběru je však široká a vše záleží na konkrétním přání zákazníka. Životnost takto zhotoveného výrobku je doživotní a dílo bude spolehlivě putovat z generace na generaci.

Image
Image

Kde mne můžete najít ?

Část mé tvorby jste mohli zahlédnout na výstavě Minerály Brno 2019. Své výrobky prezentuji na vinařských ochutnávkách pro Znovín Znojmo. Osobně si můžete výrobky prohlédnout u mě doma v prezentační místnosti, kde Vás rád uvítám sklenkou dobrého moravského vína. Všechny dřevěné produkty je také možno po domluvě pronajmout.

Budu se těšit.
Jiří Hlávka
Image